O NAS

Mieli się tylko wspólnie modlić,
a znaleźli sens, powód i radość życia.

Jeśli jesteś gotów przelać krew
lub
oddać własne ubranie
lub
stanąć twarzą w twarz z samym sobą
lub
jesteś ateistą
lub
jesteś wierzący
lub
szukasz sensu życia
lub
nie wiesz czego szukasz
lub
jesteś w kryzysie i uważasz,
że to już koniec
lub
jest Ci całkiem nieźle,
ale mogłoby być jeszcze lepiej

PRZYJDŹ, ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ

Kim jesteśmy?

Przymierze jest to grupa modlitewna z kilkunastoletnim stażem, obecnie najstarsza w naszym Duszpasterstwie. Można powiedzieć, że duchowość naszej wspólnoty opiera się na dwóch silnych filarach: duchowości ignacjańskiej, której nazwa pochodzi od imienia założyciela Towarzystwa Jezusowego (Św. Ignacy z Loyoli) i którą od wieków żyją ojcowie jezuici, oraz duchowości ruchu charyzmatycznego Odnowy w Duchu Św. Wspólnota to jednak coś więcej niż nazwy, duchowość taka czy inna – to przede wszystkim urzeczywistnianie prawdy o tym, że Bóg Cię kocha, że posyła do Ciebie ludzi, którzy mają stać się twoimi współtowarzyszami na drodze zbawienia! Jak to wygląda w konkrecie życia?

Wstęp – po co w ogóle szukać wspólnoty?

Nie jest dobrze, aby człowiek był sam„. Tak kiedyś jeden z naszych przyjaciół rozpoczął swoje świadectwo o byciu we wspólnocie, parafrazując tym samym słowa Pisma Św. Wyraził w ten sposób wielkie pragnienie, jakie jest w sercu każdego z nas, wpisane przez samego Stwórcę. Nie jest dobrze, aby człowiek był sam. Każdy z nas jest dzieckiem Boga, niezależnie od tego, czy jego stan uczuciowo-emocjonalny w danej chwili się z tym zgadza. Jesteśmy dziećmi Boga, Boga, który jest tajemnicą komunii trzech Osób. Nasze pragnienie bycia w jedności z bliźnimi, bycia we wspólnocie jest tęsknotą za tą właśnie komunią, którą w sposób doskonały osiągnąć można tylko w Bogu i która wymyka się naszemu ludzkiemu pojmowaniu/zdolnościom pojmowania.
W Kościół w swoim bogactwie, różnorodności, w nieustannym odczytywaniu znaków czasu i kierowanych do nas poprzez nie zaproszeń od Boga do bycia bliżej Niego, daje nam możliwość współtworzenia wielu rodzajów wspólnot, które czerpią z różnych duchowości. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł znaleźć swoje miejsce, aby nikt nie czuł się sam w drodze do Boga, aby nie miał poczucia, że jego modlitwy Bóg nie słucha.
Takim miejscem dla wielu młodych osób w Łodzi stała się wspólnota modlitewna „Przymierze”. Zapraszamy Cię serdecznie do przeczytania krótkiego tekstu, dzięki któremu chcielibyśmy Ci przybliżyć naszą wspólnotę. Niech będzie to jednocześnie zaproszenie – jeśli dotarłeś/dotarłaś do tego miejsca w Internecie, nie wahaj się i zrób krok na przód również w „realu” – przyjdź do Duszpasterstwa w najbliższy piątek o 19 i sam się przekonaj, co Pan dla Ciebie przygotował! 😀