Panele dyskusyjne

Poniedziałek:
19:00 – spotkanie (salka JDA);

My poniedziałki lubimy,

bo jest to pierwsza w tygodniu okazja do wspólnych spotkań! 🙂
Poniedziałki w Duszpasterstwie charakteryzują się tym, że temat i forma spotkań jest dopasowywana do naszych bieżących potrzeb i zainteresowań. Niezmienny jest tylko prowadzący, czyli nasz Duszpasterz o. Jacek Granatowski SJ.

W poprzednim roku akademickim o. Jacek przybliżał nam temat sakramentu pojednania i chyba każdy, kto uczestniczył w tym cyklu potwierdzi, jak ważne i owocne były dla nas treści, które omawialiśmy!

Teraz tematyka spotkań obraca się wokół RELACJI, w jakich jesteśmy i jakie będziemy tworzyć. Żeby móc się im przyjrzeć staramy się najpierw określić sami siebie, ponazywać swoje cechy charakteru, wydobyć swoje mocne strony i przyznać się do słabości. Uczciwa samoocena własnej kondycji pomaga zaakceptować siebie i prowadzi do szczerego spojrzenia na relację jaką budujemy z Bogiem.
Zagadnienie relacji spotkało się z dużym odzewem i zainteresowaniem, co tylko świadczy o tym, że było ono strzałem w dziesiątkę!

Do grupy można dołączyć w każdym momencie, wystarczy przyjść.

Wszyscy uczestnicy mają wpływ na dynamikę i przebieg spotkań i realnie je współtworzą. Z założenia mają one charakter dyskusyjny, dlatego jest to doskonała okazja do zadawania różnych pytań i rozwiewania swoich wątpiwości związanych aktualnym tematem.